استمرار نظارت بر محصولات غذایی و پيگيري در آن ضروري است

20 مهر, 1394

استمرار نظارت بر محصولات غذایی و پيگيري در آن ضروري است

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري و اطلاع‌رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي (وب‌دا)؛ دكتر سيدحسن هاشمي گفت: آزمايشگاه‌هاي مرجع سازمان غذا و دارو از استانداردهاي پيشرفته دنيا برخوردار است و مورد تائيد سازمان جهاني بهداشت و اتحاديه اروپاست.

وي در ادامه افزود: اين آزمايشگاه نياز به حمايت و گسترش دارد، البته بايد مراقب باشيم كه اگر مشكل جديدي پيش آمد آنها را كشف كرده و راه حل مناسب براي رفع آن موارد پيدا كنيم.

دكتر هاشمي با تاكيد بر اينكه یکی از وظایف آز مایشگاه ها نظارت است، گفت: اميدواريم بتوانيم با تقويت بخش نظارتي، آرامش مردم را فراهم كنيم  و در اين راه ما سخت‌گير هستيم و اگر مشكلي وجود داشته باشد، جلوي آن مشكل را خواهيم گرفت.

وزير بهداشت در ادامه از قاطعیت مسئولين سازمان غذا و دارو در این زمینه قدردانی کرد و گفت: ما نيز حداكثر حمايت را از اين سازمان انجام مي‌دهيم.

دكتر هاشمي در پاسخ به سوالی در مورد «واكس ميوه» و اينكه گفته شده ميوه‌هايي نظير سيب را با پوست نخوريد، گفت: توصيه وزارت بهداشت این است كه ميوه‌ها را قبل از مصرف به خوبي شسته و يا با مواد ضدعفوني كننده ضدعفوني کنند و البته در صورت احتياط لازم است پوست ميوه كنده شده و بعد مصرف شود.

وي در پاسخ به سوالي درباره اجراي بسته خدمتي حمايت مالي از بيماران صعب‌العلاج و نيازمند در قالب طرح تحول نظام سلامت، گفت: من نگران اين هستم كه كاري را شروع كنم كه نتوانم آن را انجام بدهم لذا درخصوص اجراي اين بسته خدمتي، منتظر تصويب بودجه 94 در مجلس هستيم كه بعد از تصويب، اين بسته خدمتي نيز اجرا خواهد شد.

وزير بهداشت در گفت و گو با كارشناس آزمايشگاه مرجع سازمان غذا و دارو نيز پيشنهاد داد كه اگر بتوانيم قند موجود در آب ميوه‌های تولیدی صنایع را 10 درصد كاهش دهيم مخاطرات سلامتی این آب میوه ها را کاهش داده ایم و البته در اين راه بايد كاري كنيم كه ذائقه مردم به سمت مصرف محصولات با قند کمتر هدایت شود.

دكتر هاشمي درخصوص سلامتي آب مصرفي نيز گفت: در صورتي كه اشكالاتي در مورد آلودگي آب مصرفي ديده شود، وزارت بهداشت قطعا در جهت مراقبت از سلامتي مردم اقدام مي‌كند.

وي در پاسخ سوالی درخصوص بخشنامه‌اي كه درخصوص عدم دريافت ويزيت مجدد براي ديدن آزمايش‌هاي پزشكي گفت: در اين خصوص هيچ بخشنامه‌ي جدیدی ارسال نشده است و البته در صورتي كه خدمات جديد براي بيماران صورت بگيرد، پزشكان ويزيت مجدد مي‌گيرند كه بسيار طبيعي است.

دكتر هاشمي گفت: گاهي با يك ويزيت به تشخيص نهايي نمي‌رسيم كه لازم است آزمايشات متعددي نوشته شود و به عبارتي زنجيره‌اي لازم است كه پزشک را به نتیجه و تشخیص قطعی برساند.

وي در پايان بر استمرار در امر نظارت تاكيد كرد و گفت: لازم است اعتمادي كه مردم به ما كرده‌اند را از خود سلب نكنيم و با اطلاع‌رساني شفاف اين اعتماد را حفظ كنيم.

مطالب مفید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
کلینیک پوست، مو، زیبایی و لاغری دکتر غلامی
تهران، سعادت آباد، شهرک غرب، تقاطع بلوار دریا و پاکنژاد،پایین تر از بانک سینا ، کوچه بهاران یکم پلاک سه ، واحد 1
88693515 – 021