لیپوماتیک لیزری

لیپوماتیک نام یک روش لاغری تهاجمی است که جراح در اتاق عمل از طریق بی حسی موضعی اقدام به تخلیه چربی از طریق منافذ ایجاد شده در سطح پوست مینماید . سپس افراد به مدت چندین ماه متوالی از گن های مخصوص جهت سفت شدن پوست شکم و پهلوها کمک گرفته و تا حدودی در این زمینه موفق میشوند . البته جدا از خطراتی که میتواند این مدل از تخلیه چربی برای فرد ایجاد کند بعضی از عوارض هم مثل جای منافذ تخلیه چربی روی پوست یا شلی پوست بعد از لیپوماتیک و ساکشن برای فرد ماندگار بماند .

 

در روش لاغری بوسیله لیزر ، بدون هیچگونه جراحی و سوراخ کردن در سطح پوست و…. از طریق تابش نور لیزر روی سطح ناحیه مورد نظر انرژی لازم برای رسیدن به دمای مرگ سلول چربی به بافت مورد نظر منتقل میشود .

 

با ایجاد مرگ سلول چربی ، محتویات سلول چربی وارد محیط اطراف سلولی شده و از طریق مایع بین سلولی که بنام لنف مشهور است به کبد رسیده و مسیر سوخت و ساز آن آغاز میشود.

 

این روش متوسط هر 10 الی 14 روز یکبار به مدت 30 لی 60 دقیقه انجام میشود و افراد بعد از انجام این روش میتوانند به زندگی عادی خودشان ادامه بدهند. یعنی هیچگونه استراحت در منزل یا درد و خونریزی ندارد. همچنین همزمان لیفت و سفت شدن پوست هم انجام میشود و به مرور علاوه بر لاغر شدن موضعی ، سفت شدن پوست آن نواحی هم انجام میشود .

 

در این روش آنقدر قدرت تاثیر گذاری درمانی بالا است که مشابه لیپوماتیک همسان سازی میشود وچون با استفاده از نور لیزر انجام میشود به اصطلاح لیپوماتیک لیزری  نامیده میشود .

 

04 - لیپوماتیک لیزری