همه ما می دانیم که آکنه ناشی از مسدود شدن منافذ است ، بنابراین چگونه آب و هوای زمستانی تمایل به انسداد منافذ را افزایش می دهد؟ هوای زمستانی می تواند باعث بروز آکنه شود. آیا می دانید که حتی فلفل می تواند التهاب جوش ها را کاهش دهد؟ شاید تعجب کنید که بدانید مردم شرق ، به ویژه ژاپنی ها ملتی نسبتاً بدون آکنه هستند. اگر روی از بین بردن علت اصلی آکنه خود کار نکنید ، علائم به طور کامل از بین نمی روند. Cayenne چگونه کار می کند؟ علاوه بر این ، Cayenne خود حاوی ویتامین C ، E و کاروتنوئیدهایی است که باعث بهبود می شوند. کپسایسین چسبندگی پلاکت ها را کاهش می دهد تا درد را کاهش دهد. اگر طوفان های برفی ، باد های سرد ، جاده های یخ زده و سرمای شدید کافی نبود تا شما را از زمستان دور کند ، این بیانیه بعدی قطعاً چنین خواهد شد! اگر زخم های آکنه شما به اندازه کافی جدی هستند ، می توان آنها را با جراحی برداشت. این روغن اضافی باعث ایجاد باکتری می شود که می تواند باعث ایجاد آکنه در بدن شود.

آکنه ناشی از کثیفی یا باکتری نیست ، بلکه در اثر تجمع سموم در بدن ایجاد می شود. هرگونه کثیفی که در منافذ مسدود شده به دام افتاده باشد می تواند محل اصلی ایجاد باکتری باشد و در واقع منافذ می توانند عفونی شوند. ضعف سیستم ایمنی منجر به عدم تعادل باکتری هایی به نام دیس بیوزیس می شود که در پوست و GIT شما قرار دارد. اگر پوست به طور مداوم مرطوب نگه داشته شود ، ممکن است آنقدر نرم شود که باعث گسترش میکروب ها از طریق آن شود. درمان زخم های آکنه می تواند به سادگی این باشد که اجازه دهید پوست خود را ترمیم کند یا آنقدر پیچیده باشد که نیاز به جراحی یا لیزر داشته باشد. افرادی که مایل به داشتن پوستی جوان هستند می توانند لوازم زیبایی خریداری کنند تا همه مزایای آن را به دست آورند. این هورمون های آندروژنی مدت هاست که به دلیل آکنه مقصر شناخته می شوند. هورمون ها: آکنه ممکن است توسط آندروژن ها ، هورمون های مردانه که در زنان و مردان وجود دارد ، تسریع شود. اندامها برای پردازش صحیح غذا ، سموم و هورمونها حیاتی هستند. آکنه یک بیماری خوب تحقیق شده است اما دانشمندان نمی توانند علل آن را مشخص کنند. دانشمندان مطالعاتی را انجام داده اند که نتایج آنها نشان می دهد ماهی می تواند انسان را با بیماری های پوستی آلوده کند (به عنوان مثال ، درماتیت آتوپیک ، پسوریازیس و غیره).

در این حالت از لیزر برای برداشتن چند لایه بالای پوست استفاده می شود. شناخته شده است که سموم را از پوست شما حذف می کند ، خطوط صاف را کاهش می دهد ، ظاهر چین و چروک ها را کاهش می دهد ، حلقه های تیره و کیسه های زیر چشم و موارد دیگر را کاهش می دهد. مصرف مکمل MSM باعث نرم شدن پوست ، بهبود نفوذ پذیری پوست و کمک به پاکسازی منافذ می شود. علاوه بر این ، شستن بیش از حد به ناچار منجر به خشکی و آسیب پوست می شود و باعث عفونت بیشتر می شود که می تواند آکنه شما را تشدید کند! رایج ترین داروهای ضد آکنه بدون نسخه می تواند به از بین بردن مکانیک آکنه هنگام تشکیل آن کمک کند. لوسیون ها و کرم های زیادی در داروخانه ها فروخته می شوند تا از آکنه جلوگیری کرده و آن را از بین ببرند. وقتی از آکنه رنج می برید ، باید از آرایش به شدت خودداری کنید. آرایش شرایط آکنه را بدتر می کند. حتی اگر آکنه دارید ، نمی خواهید آن را بدتر کنید. حتی وقتی پاکسازی را مشاهده می کنید ، می خواهید از درمان آکنه استفاده کنید.

روغن ها و آب میوه ها – اگرچه عجیب به نظر می رسد ، اما نمی توان از مزایای استفاده از مواد طبیعی مانند روغن بادام – که در واقع می تواند به از بین بردن جای زخم آکنه کمک کند – چشم پوشی کرد. بسیاری تصور می کنند که استفاده از درمان های طبیعی آکنه به معنای نخوردن غذاهایی است که دوست دارید. ظاهر کردن جوش ممکن است سریع ترین راه برای از بین بردن آن به نظر برسد ، اما ظاهر کردن آن می تواند اوضاع را بدتر کند. من دوست دارم که آیورودا هنگام بهبود آکنه ، احساسات و استرس را نیز در نظر می گیرد ، زیرا اینها عوامل بزرگی هستند. لیزر درمانی جزء به جزء. این نوع درمان در سطحی عمیق تر از لیزر یا درم ابریژن عمل می کند ، زیرا لیزر فرکشنال لایه بالایی بافت را زخمی نمی کند ، زمان بهبود کوتاهتر است. بسیاری از نوجوانان به این نوع آکنه مبتلا می شوند. آکنه در نوجوانان می تواند باعث عزت نفس پایین و حتی افسردگی و خودکشی شود ، همانطور که در برخی از مطالعات مشخص شده است. مطالعات همچنین نشان داده است که آکنه در نوجوانان می تواند باعث عدم امنیت اجتماعی آنها شود. اما اگر شما یک مرد یا زن بالغ هستید و از آکنه رنج می برید ، پاسخ هایی وجود دارد که می توانید پیدا کنید. این می تواند آنها را بدتر کرده و باعث ایجاد اسکار دائمی شود.

این امر به ویژه هنگامی صادق است که بدن شما در حال گذر از مرحله سختی است. به یاد داشته باشید که پوست خود را لایه برداری کنید ، چه از نظر شیمیایی و چه با دست ، و این ممکن است به شما اطمینان دهد که منافذ پوست شما عفونی نمی شوند. با این کار آکنه شما برطرف نمی شود. دلیل این که پسران و دختران نوجوان بیشتر آکنه دارند ، تغییرات هورمونی است که در اثر بلوغ رخ می دهد. ممکن است در نوجوانی آکنه کمی داشته باشید یا اصلا نداشته باشید ، اما این بدان معناست که فعال باشید و به خود اجازه ندهید غذاهای بد بخورید. داشتن یک روال سلامتی به این معنی است که هر هفته یک بار یا بعد از روزهای استرس زا برای خود وقت بگذارید. اینها شامل داشتن رژیم غذایی سالم ، نوشیدن آب زیاد ، خواب کافی و ورزش در فضای باز است. ویتامین D که برای داشتن پوستی سالم ضروری است. باید ترکیبی از تعادل تغذیه ای مناسب و مراقبت مناسب از پوست وجود داشته باشد.