Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تزریق بوتاکس

آنچه در این پست می‌خوانید

تزریق بوتاکس

 

تزریق بوتاکس صورت این کلمه برای خیلی از افراد آشنا است و احتمالا بعضی از افراد یک بار تزریق آن را امتحان کرده اند ولی هنوز اطلاعات کافی از آن ندارند  پس بهتر است با دقت این مطالب را مطالعه بفرمایید .

 

،شاید شما یا خیلی از افراد ندانید که ماهیت این ماده چیست ! امیدواریم مطالب این بخش به آشنایی شما با این ماده کمک کرده و پاسخ کاملی به سوال بوتاکس چیست ، باشد. بوتاکس نوعی سم است که باعث فلج موقت و برگشت پذیر عضلات می شود. جهت آشنایی کاملتر با این ماده طبیعی توضیحی در مورد ساختار آن خدمت شما ارائه می گردد.

 

بوتاکس

 

حتماً شما شنیده اید که گفته می شود قبل از مصرف کنسروها، به مدت ۲۰ دقیقه آن ها را بجوشانید. دلیل آن احتمال وجود یک نوع خاص باکتری بنام کلستریدیوم بوتولونیوم در کنسروهاست که به صورت آرام آرام رشد کرده و از خود سم بسیار مهلک و قوی ای تولید میکند که باعث ایجاد عارضه ای بنام بوتولیسم می شود . از این رو نام این سم را به طور اختصار و تجاری بوتاکس Botox نامیدند.

 

(بوتاکس را برخی به صورت بوتوکس نیز نوشته و متفاوت تلفظ می کنند که در واقع منظور همین بوتاکس است.) این سم باعث می شود که جریان پیام عصبی به عضلات به طور موقت قطع گردد و عضلات توانایی انقباض نداشته باشند و اگر مقدار آن در سطح خون افراد زیاد بشود باعث شل شدن عضلات کل بدن و عضلات تنفسی می شود.

نقاط تزریق بوتاکس

برای دوستان خود بفرستین!

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

به این مطلب امتیاز دهید

[kkratings]