درمان ریزش موی سر

 

درمان ریزش موی سر

 

با روشهای مختلفی انجام میشود . نکته مهم اینست که باید ابتدا عوامل زمینه ای ایجاد کننده ریزش مو را کامل بررسی و علت یابی کنیم که مشکل اصلی از کجا است ! نکته مهم اینجاست که اگر فقط بخواهیم روشهای درمانی کار را پیش ببریم ممکن است از علت زمینه ای ایجاد کننده غافل بشویم ، مثلا بواسطه یک کم خونی و کاهش خونرسانی به فولیکول مو ، مشکل ریزش مو پابرجا میماند . درحالیکه با انجام یک آزمایش خون ساده و مصرف داروهای مربوطه برای درمان کم خونی ، همزمان مشکل ریزش مو هم برطرف میشود .

 

پس بطور خلاصه باید از ابتدا بطورکامل با انجام آزمایشهای مختلف به فکر پیدا کردن علت ریزش مو باشیم . تا بتوانیم بهترین مسیر درمان را مشخص کنیم . علل ریزش مو به دو دسته مهم  ارثی و غیر ارثی تقسیم میشود که ما به علل ارثی کاری نداریم . ولی نکته مهم این است که عوامل غیر ارثی میتواند باعث تشدید ریزش مو در افرادی که مشکل ارثی دارند بشود .

علل ریزش موی سر

یکی از  مهمترین علل غیر ارثی ریزش موی سر ، اثرات هورمونهای جنسی روی فولیکول مو است . در بدن آقایان و خانمها هورمون جنسی تستوسترون وجود دارد که بوسیله آنزیم ۵_آلفاردوکتاز به دی هیدروتستوسترون DHT تبدیل میشود . این ماده قاتل سلولهای فولیکول مو است و باعث تخریب فولیکول مو میشود . در بدن آقایان میزان این هورمون بیشتر است و طبیعتا بیشتر ریزش مو دارند.

 

درمان ریزش موی سر

مشکل بعدی کاهش گردش خون و کمبود خون رسانی به فولیکول مو است که بیشتر بر اثر استرس و فشار عصبی تشدید میشود . وقتی افراد در استرس مداوم هستند مثلا سرد شدن اندامها و کف دست داریم یعنی میزان خون رسانی محیطی کم میشود و این به معنای آن است که میزان خون رسانی به فولیکولهای مو کم میشود . افراد مواقعی که نزدیک امتحانات سخت و کنکور و غیره هستند ریزش موی سر را بسیار بیشتر تجربه می کنند.

 

یکی دیگر از علل مهم ریزش موی سر کمبود ویتامینها و مواد معدنی است . سلنیوم ، مس ، روی ،و ویتامینهای گروه ب و ث بسیار مهم و اصلی برای رشد و نمو فولیکول مو است .

 

با مصرف مولتی ویتامینها به همراه مزوتراپی میتوان این مشکل را زود برطرف کرد.

درمان چروک دور چشم

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن