Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

لیپوماتیک

آنچه در این پست می‌خوانید

لیپوماتیک

نام تجاری یک دستگاه تایید شده از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا FDA  و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

این دستگاه و روش کار با آن که در ایران بیشتر بنام پیکرتراشی غیر جراحی مشهور شده است تحت عنوان کلی لیپوماتیک نامیده می شود.

در این روش که بدون بیهوشی و با استفاده از تزریق ماده بی حسی موضعی انجام می شود  امکان تخلیه حجم بالایی از چربی بصورت کاملا ایمن در تمام قسمتهای بدن وجود دارد.

 

اساس روش کار اینست که ابتدا با یک ابزار قابل ارتعاش در نواحی زیرپوست و اطراف لایه های چربی سلولهای چربی حالت لرزشی خفیف پیدا کرده و آرام آرام جدا می شوند . سپس با استفاده از یک لوله تخلیه چربی بصورت مرحله به مرحله از زیر لایه پوست تخلیه می شود.

در این روش از گرمای لیزر استفاده نمی شود. به همین خاطر ریسک سوختگی زیر لایه های پوستی نزدیک به صفر است و همچنین چربی تخلیه شده بخاطر سالم بودن بافت سلول چربی امکان تزریق چربی به سایر نواحی بدن مثل تزریق چربی به سینه ها و باسن و صورت وجود دارد.

لیپوماتیک

سیستم ایمنی دستگاه بسیار بالا است . به این صورت که انتهای لوله ای که باعث لرزش سلول چربی می شود و کانولا نام دارد

وقتی به بافتهای حساس مثل اعصاب رگهای خونی ماهیچه و جدار شکم میرسد از حرکت ایستاده و فقط روی بافت چربی اثر دارد.

مهمترین اثر بالینی و مشاهده ای برای افرادی که می خواهند لیپوماتیک انجام بدهند کاهش سایز موضعی است. کاهش وزن خیلی زیادی با انجام لیپوماتیک نداریم. کاهش وزن بیشتر مربوط به حجم و مقدار چربی تخلیه شده است ولی کاهش سایز و لاغری موضعی خوبی با انجام لیپوماتیک بوجود می آید.

 

 

لیپوماتیک برای نواحی شکم پهلوها و بازوها و ران ها انجام می شود و متناسب با حجم چربی این نواحی ممکن است طی دو جلسه انجام بشود که چربی های اضافه باید با دقت بالاتری در جلسه دوم تخلیه شود.

انجام لیپوماتیک حتما باید در بیمارستان و یا کلینیک مجهز و استاندارد و توسط دکتر جراح انجام بشود. نه اینکه یک تکنسین فقط به صرف اینکه چندین جلسه بعنوان دستیار یک دکتر جراح در اتاق عمل کار لیپوماتیک انجام داده مجاز به انجام کار لیپو ماتیک باشد.

بهترین دکتر جراح لیپوماتیک چون برای اعتبار کاری و شغلی خودش ارزش زیادی قائل است سعی می کند با انتخاب بهترین مسیر انجام کار هم در هزینه و هم در میزان اثر بخشی لیپوماتیک رضایت خاطر مراجعه کنندگان را جلب نماید.

قبل از انجام کار ابتدا یک بار بطور دقیق شرح حال از بیماری های زمینه ای احتمالی  مصرف داروهای احتمالی  و سایر نکات مهم حیاتی از بیمار اخذ می گردد. سپس با معاینه اولیه محل های مورد نظر جهت انجام لیپوماتیک حدود چربی موضعی ناحیه مورد نظر شلی و سفتی چربی آن ناحیه وجود آثار جراحی یا غیره در محل انجام لیپوماتیک بطور کامل ارزیابی می شود.

جهت بررسی تکمیلی احتمال دارد نیاز به انجام سونوگرافی جهت ارزیابی دقیق ضخامت بافت چربی زیر جلدی داشته باشیم که بتوانیم هنگام انجام عمل پیکرتراشی بهترین مقدار تخلیه چربی انجام شود.

قبل از انجام ئرمان نیاز است آزمایشهای خاص خونی هم انجام بشود که از نظر وجود احتمال بیماریهای عفونی کم خونی بررسی سرعت انعقاد خون و غیره اطمینان حاصل شود.

انجام عمل لیپوماتیک حدو دو الی سه ساعت زمان می برد و متناسب با میزان تجربه تیم پزشکی میزان حجم چربی قابل تخلیه و شرایط بدنی مراجعه کننده متغیر است.

انجام عمل لیپوماتیک راحت است و بیمار نیاز به بستری در بیمارستان یا کلینیک ندارد و می تواند پس از انجام لیپوماتیک مرخص شود و فقط چند روز با آرامش و حرکت سبکتر میتواند به حالت نرمال خود برگردد و به انجام امورعادی زندگی مشغول شود.

 

هزینه به چند عامل بستگی دارد

یکی از عوامل مهم انتخاب مراجعه کنندگان به مراکزدرمانی موردنظربررسی قیمت و هزینه لیپوماتیک است .

عامل دیگرتعیین قیمت لیپوماتیک میزان تجربه و توانایی تیم اجرایی و پزشک جراح پلاستیک است.

هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی که در آنجا لیپوماتیک انجام

می شود هم از عوامل مهم تعیین قیمت لیپوماتیک است.

البته نوع دستگاه انتخابی برای انجام لیپوماتیک هم مهم است. هر چه دستگاه پیشرفته تر باشد کیفیت کار بهتر می شود.

میزان حجم چربی قابل تخلیه و تعداد نواحی مورد نظر جهت تخلیه چربی با توجه به نظر بیمار و صلاحدید پزشک جراح هم از عوامل مهم قیمت گذاری لیپوماتیک محسوب می شود.

بطور کلی هزینه لیپوماتیک از چهار میلیون شروع می شود ولی قیمت نهایی در جلسه مشاوره حضوری دقیق تعیین می شود.

عوارض احتمالی  :

در مجموع لیپوماتیک نسبت به سایر روشهای جراحی تخلیه چربی دارای کمترین عارضه و بهترین ایمنی است.

درصدی از عوارض مربوط به عدم مهارت و تجربه ناکافی پزشک جراح دارد.

بعضی از عوارض هم بصورت موقت و گذرا هستند مثل کبودی تورم و زخم محل لیپوماتیککه حدود سه میلیمتر است چند روز بعد از انجام درمان از بین می روند. ترشح و خروج خونابه از محل سوراخهای لیپوماتیک معمولا تا سی ساعت بعد از عمل متوقفمی شود.

پیشنهاد می شود با پزشک متخصص جراح پلاستیک در مورد عوارض احتمالی مشورت نمایید و با اطمینان خاطر اقدام به انجام پیکرتراشی نمایید و به خاطر داشته باشید به صرف هزینه کمتر به هر مرکزی مراجعه نکنید و سلامتی خودتان را به خطر نیاندازید.

دستگاه پیشرفته ای بنام Pal هم وجود دارد که انجام عمل تخلیه چربی با  کیفیت بالا را انجام می دهد.

سوالات مربوط به لیپوماتیک :

  1. آیا لیپوماتیک درد ناک است ؟

انجام این عمل با بی حسی انجام می شود که ماکزیمم تا ۱۲ ساعت بعد اثر آن باقی است. بعد از آن معمولا سه الی چهار روز درد خفیف و مبهمی در نواحی لیپوماتیک حس می شود که با مصرف مسکن های سبک آرام می شود.

۲٫آیا محل انجام لیپوماتیک خونریزی و تورم دارد ؟

در بعضی از افراد احتمال خونریزی خفیف زیر پوستی  و گاهی تورم وجود دارد .تمام مراجعه کنندگان الزام به پوشیدن گن های مخصوص دارند که باعث کم شدن میزان تورم و کنترل آن

می شود.

۳٫اثرات درمانی از چه زمانی مشخص می شود ؟

در مرحله اول پس از اتمام عمل پیکرتراشی یک کاهش سایزاولیه مشهود است ولی با توجه به اینکه جهت انجام بی حسی مقداری سرم وارد بافت مربوطه شده و مقداری هم بافت تورم دارد معمولا بین ۳ تا ۵ هفته وضعیت نواحی مورد نظر عالی می شود.

۴٫آیا لیپوماتیک باعث کاهش وزن هم می شود ؟

معمولا معادل وزن چربی تخلیه شده کاهش وزن داریم .این روش بیشتر باعث کاهش حجم موضعی و لاغری ناحیه ای می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

عمل لیپوماتیک چیست؟ قیمت و هزینه بازو شکم پهلو ران پشت بهترین

لیپوماتیک Lipomaticبازو چیست اقساط دکتر خوب عالی مناسب قیمت هزینه عوارض پیکرتراشی تصاویر فیلم بهترین دستگاه تهران جراح عمل دستگاه

برای دوستان خود بفرستین!

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

به این مطلب امتیاز دهید

[kkratings]