Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

سن تزریق بوتاکس از چند سالگی شروع میشود و تا چند سالگی است؟

آنچه در این پست می‌خوانید

 

در مورد سن تزریق بوتاکس نظریات متفاوتی است . در ابتدا بهتر است یکسری اطلاعات اولیه مخصوص نحوه اثر گذاشتن بوتاکس و رابطه آن با وضعیت چروک صورت آشنا بشویم که بتوانیم بهترین سن پیشنهادی را برای افراد مشخص کنیم .
در سنین نوجوانی ( در محدوده 15 – 18 سالگی ) عضلات صورت در مراحع انتهایی تقویت و رشد خود هستند و از این سن به بعد با انقباض عضلات صورت در نواحی پیشانی و خط اخم آرام آرام اثرات چین چروک در پیشانی ظاهر میشود .

ولی نکته مهم این است که ما دو نوع چین و چروک داریم .

گروه اول : چروک دینامیک است یعنی با انقباض عضلانی نواحی نختلف صورت حالت چروک روی پوست ایجاد میشود و با رفع انقباض عضلات چروک از بین میرود در واقع این چروک ها بواسطه انقباض عضلانی و در نواحی مختلف صورت ایجاد میشدد ‌ للکن نکته مهم این است که مرور زمان با ایجاد انقباض های مکرر آرام آرام چروک های ایجاد شده حالت ثابت و ماندگار پیدا میکنند و به مرحله ای میرسند که پوست حالت تا خورده و شکسته شده میشود و در این مرحله چروک ها حالت استاتیک‌ پیدا میکنند یعنی بدون انقباض صورت چروک در پیشانی و نواحی دور چشم و خط اخم داریم ولی با انقباض عضلات چروک در این نواحی بیشتر میشود .

فلسفه اصلی استفاده از بوتاکس ابتدا پیشگیری از تبدیل چروک های دینامیک به استاتیک است به زبان ساده تر مانع از این میشود که پوست در نواحی که عضلات حالت انقباض دارند حالت شکسته شده پیدا کند .

نقاط تزریق بوتاکس

و در مرحله دوم نقش درمانی و ازبین برنده چروک های استاتیک دارد .
در ین مورد نکته مهم اینجاست که متناسب با شدت چروک ایجاد شده ممکن است بعد از تزریق بوتاکس هنوز شواهدی و آثاری از جروک در نقاط مختلف پوست باقی مانده باشد .
که این موضوع به شدت عمق چروک ها در زمان قبل از تزریق بوتاکس مربوط است پس از سنین حدود 20 الی 25 سالگی میتولنیم با مقدار متوسط تزریق بوتاکس در نقش پیشگیری شروع کنیم و حداکثر تا سن 65 الی 70 سالگی میتوانیم تزریق بوتاکس برای کاهش چروک های استاتیک داشته باشیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

للقیمت بوتاکس

 

بهترین سن برای تزریق بوتاکس صورت

بهترین سن برای تزریق بوتاکس صورت ماندگاری و اثرات خوب بوتاکس مناسب ایده آل بی خطر و عارضه در چه سنی بوتاکس تزریق کنیم ؟

 

 

برای دوستان خود بفرستین!

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

به این مطلب امتیاز دهید

[kkratings]