بهترین روش رفع گودی و کبودی زیر چشم

رفع گودی و کبودی زیر چشم

 

دربعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشمها به صورت ارثی ویا در اثرلاغری دیده می شود گودی زیر چشمها بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد وباکرم وبا داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد .جهت رفع این گودی می تواناز فیلر های مصنوعی ماند انواع ژلها ویا فیلرها طبیعی که همان چربی استاستفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشدوبا سوزن تزریق نگردد چون امکان اینکه خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگهای چشم راداشته باشد ، وجود دارد بنابراین جهت تزریق این ژلها از میکروکانولاهایمخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ به داخل رگ نداشته ، وخطری نیز برایچشم بدنبال نخواهد داشت.
امابهتر ازژل ، چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود وبعد از تصفیه کردنوسانتریفوژ ، چربی خالص بعد از دادن بیحسی موضعی توسط کانولای ظریف به زیرچشم تزریق می شود وپس از چند روز تورم این سلولهای زنده چربی با بدن جوش میخورند وجزئی از بافت چربی طبیعی زیر چشم می شوند چربی علاوه بر حجم دادنوپر کردن گودی زیر چشم جوانسازی وکاهش چروک زیر چشم وهمچنین کاهش برجستگیرگهای کبود زیر چشم نیز می گردد . بنابراین افرادى که زیر چشمشان داراى عروق کبود و برجسته شان قابل رویت است ، با تزریق چربى میتوانند، ظاهر آنرابصورت طبیعى و بدون عوارض بهبود بخشند.
اگرشخصی دچار چروک زیاد زیر چشم است مى تواند علاوه بر تزریق چربى ، از PRP ولیزر فرکشنال هم در همان جلسه استفاده کند ومی دانیم کهPRP علاوه برجوانسازی ورفع چروک ، تیرگی زیر چشم را نیز کاهش می دهد.
بنابراین تزریق چربی باPRP به همراه لیزر فرکشنال می تواند بهترین روش کاهش گودی،چروک وکبودی زیر چشم باشد. PRP همچنین می تواند رشد مژه ها وابروها را هم تقویت کند واگر به روش صحیح تهیه شود نتایج بسیار خوبی خواهد داد . دراین روش پس از گرفتن خون بیمار در لوله هاى مخصوصPRPپلاکت غنى شده از آن استخراج میشود . غلظت پلاکت را میتوان در آزمایشگاه تعیین کرد که معمولاباید بیش از سه برابر غلظت پلاکت خون باشد،و سپس پى آرپى تهیه شده در زیرچشم تزریق میگردد. پى آر پى را مى توان با چربى مخلوط کرد و همزمان تزریق نمود و نتایج بهبودى و ماندگارى بیشترى بدست آورد. معمولا دوام چربى درزیر چشم نسبت به نواحى دیگر بهتر است و معمولا تا پنج سال پس از تزریق هنوزاثر آن قابل مشاهده میباشد.
نکته مهم اینکه در این چربی می توان رفع گودی پشت پلک بالا هم یعنى درست دربالاى چشم و محل گودى ،استفاده کرد وکسانی که حالت چشمانشان همیشه خسته وتورفته است تزریق چربی می تواند بهترین ومناسب ترین روش و درمان قطعی برایشان باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن