جوانسازی, درمانهای مفید, مقالات

سفت کردن پوست صورت و بدن با لیزر فوتونا

سفت کردن پوست گردن

سفت کردن پوست صورت و بدن با لیزر فوتونا

پوست بدن دارای خاصیت کشسانی و حالت الاستیسه است که به علت وجود پروتیین های کلاژن و الاستین است این پروتیین ها مثل حالت داربست در سطح میانی پوست هستند و قوام و استحکام پوست مربوط به سلامت این حالت داربستی اینکه هر چه بیشتر این قدرت کشسانی پوست هم بیشتر است .

از طرفی عواملی مثل جاذبه زمین استرس و سایر عوامل مخرب دیگر به مرور باعث تخریب این شبکه کلاژن و الاستین و کاهش قدرت استحکام پوست میشود و آرام آرام پوست حالت شل و افتاده مبشود.

در سنین ۲۵ الی ۳۰ سالگی پوست در بهترین حالت و وضعیت خود است و از این مرحله به بعد هر سال یک الی دو درصد تخریب لایه های پوستی را داریم که اگر رعایت اصول و مراقبت های مربوط به پیشگیری خوب انجام بشود این سرعت تخریب خیلی کم میشود.

لیزر فوتونا با تاثیر روی چند لایه پوست (هر سه لایه ایپدروم_درم_هایپودرم)باعث تحریک کلاژن سازی و بازسازی مجدد سلولی میشود و باعث میشود با ساخت شبکه پروتئینی و الاستین مجددا داربست نگهدارنده قوام پوست بازسازی و ترمیم گردد

و هر چه این شبکه سلامت تر و سالم تر باشد این لایه میانی پوست مستحکم تر است و سفت بودن پوست نمایان تر است.

لیزر فوتونا از سنین ۲۵ الی ۳۰ سالگی جهت شروع پیشگیری از شلی و افتادگی پوست مناسب است ودر سنین بالاتر هم جوابگو است و هم بسیار موثر است .

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *