Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

لیزر دایود

آنچه در این پست می‌خوانید

لیزر دایود

 

لیزر دایود یکی از قوی ترین و موثرترین سیستم های لیزر رفع موهای زائد دنیا است که دررقابت قوی با دستگاهای مطرح  مثلالکساندرایت است .

لیزر دایود چیست ؟

لیزر دایود طول موج 808 نانومتر ایجاد میکند که نسبت به طول موج 755 که توسط الکساندرایت ایجاد میشود عمق نفوذ بیشتری دارد.

البته طول موج 755 بیشتر توسط ملانین یا همان رنگدانه موجود در ریشه مو جذب میشود ولی طول موج لبزر دایود 808 در عمق پایین تر باعث ایجاد گرمای عمقی میشود.

به علت عمق نفوذ بالاتر طول موج لیزر دایود  بالطبع درد بیشتری در دستگاهای نسل قدیم وجود داشت ، ولی به مرور با ارتقای دستگاهای نسل جدید شیوه تابش در لیزر دایود بصورت متناوب و سریع تر شد و همچنین سیستم های خنک کنندگی قوی تر نیز به دستگاهها اضافه گردید که باعث شد استفاده کنندگان از این دستگاهها کمترین درد ممکن را داشته باشند .

 

در اینجا لازم است نسل قدیم و جدید و سال تولید را برایتان بیشتر تشریح کنم : سال تولید دستگاه لیزر هرچه جدیدتر باشد یعنی نوتر و سالم تر ولی همیشه دلیل بر پیشرفته تر بودن نیست . ولی تکنولوژی تولید مهم است . مثلا دستگاهی است که در سال جدید ساخته شده ولی تکنولوژی آن برای سال های قبل است .

مسلما هرچه سال تولید جدید تر باشد شرکت های تولید کننده سعی میکنند از تکنولوژی های جدید تری استفاده کنند ولی همیشه این موضوع درست از آب در نمیآید . به همین خاطر هنگام استفاده از دستگاهها از پیشرفته بودن تکنولوژی آنها مطمئن بشوید .

و اما سیستم تابش نور تک شات و یا مستمرو متناوب : برای درک بهتر این موضوع یک مثال میزنم . فرض کنید میخواهید یک میخ به طول یک سانتی متر را در یک دیوار با ضربات چکش فرو نمایید . 2 روش وجود دارد . در حالت اول مقدار انرژی مورد نیاز برای ورود میخ را محاسبه کرده و با یک ضربه چکش به آن ، میخ را وارد دیوار مینمایید . در حالت دوم با ضربات کم انرژی تر و با تکرار آن ضربات میخ را وارد دیوار میکنید . در حالت اول تنش و لرزش ضربه زیاد است و احتمال خراب شدن قسمتی از دیوار هم وجود دارد ولی در حالت دوم این مشکلات را نداریم اما زمان بیشترینیاز است .

 

دقیقا در دستگاه لیزر دایود نسل قدیمی تمام انرژی برای گرم شدن و سوختن ریشه مو در یک پالس انرژی به پوست و مو واردمیشد

این موضوه باعث میشد که لیزر دایود قدیمی حس درد بیشتری در محل تابش نور داشته باشد . اما در دستگاههای جدید انرژی مورد نیاز بصورت تقسیم شده و به صورت متناوب به سطح پوست تابیده میشود و ریشه مو آرام آرام گرم میشود ولی سطح پوست بوسیله سیستم های خنک کننده  سرد میماند و مانع گرم شدن ، سوختن و یا احساس درد میشود . در دستگاههای نسل جدید  لیزر دایود این نکته رعایت شده است .

 

ضمنا با پیشرفته ترین لیزر چند کاره دنیا  بنام فوتونا بیشتر آشنا بشوید

* مزایای لیزر دایود :

  • دارای عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت
  • کاهش رسیک به خاطر پالس یکنواخت
  • خنک سازی سطحی
  • قابلیت استفاده در پوست های تیره

 

چطور مینوانیم سینه ها را بدون جراحی و با روشهای طبیعی لیفت کنیم؟ کلیک بفرمایید

 

 

لیزر دایودdiode

 

 

 

لیزر دایود لیزر دستگاه لیزرموهای زائد قیمت هزینه

 

لیزر دایود دستگاه لیزر بسیار عالی و سودمند برای پوست ایرانیان قیمت هزینه تخفیف بدون دردخرید دستگاه

برای دوستان خود بفرستین!

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

به این مطلب امتیاز دهید

[kkratings]