فوتونا, جوانسازی, درمانهای مفید, مقالات

درمان ترک پوستی وسینه با لیزر فوتونا

ترک پوستی

درمان ترک پوستی وسینه با لیزر فوتونا

 

پوست بدن دارای یک شبکه قوی از کلاژن و الاستین است که باعث ایجاد حالت قوام و حالت کشسانی خوب می شود و از همه مهمتر اینکه این قوام و کشسانی پوست در مواقعی از دوران زندگی تحت تاثیر جاذبه زمین یا عوامل دیگر تحت کشش و فشار بیشتری قرار می گیرد .

در مورد سینه ها با افزایش حجم و بزرگی سینه ها و جاذبه زمین ،میزان افتادگی سینه ها بیشتر میشود و پوست بالای ناحیه سینه ها حالت ترک خوردگی پیدا می کند.

در نواحی بازو ها وران و پهلوها بر اثر چاق شدن بدن و کشیدگی عمقی پوست حالت ترک خوردن داریم اما بر اثر حاملگی و فشار عمقی از لایه های داخلی پوست،میزان و شدت ترک های پوستی معمولا بسیارزیاد تر است و اغلب ترک های شدید و عریض در سطح پوست ایجاد میشود این ترک ها در ابتدا که تازه ایجاد شده است حالت قرمز و صورتی رنگ است و به مرورحالت سفید رنگ میشود در واقع در فضای ناحیه ترک ها بافت فیروزه ایجاد میشود و حالت مرده است .

برای درمان ترک های پوستی تقریبا تمام روش های درمانی موجود تقریبا از سطح پوست عملکرد دارند،اما تنها دستگاه لیزر فوتونا است که هم بصورت عمقی هم به صورت سطحی باعث درمان ترک های پوستی می شود .

پااستفاده از لیزر ان دی یاگ بصورت عمیقی باعث تحرک سلولهای کلاژن ساز میشود و با استفاده از لیزراربیوم از سطح پوست که به لیزر فرکشنال مشهور است باعث رفع ترک و نزدیک شدن لایه های ترک به هم میشود و باعث بهبود سریع ترک های پوستی میشود .

نکته بسیار مهم اینست که همزمان استفاده از قرص های کلاژن ساز و کرم های ترمیم کننده قوی این مسیر درمانی را تسریع می‌بخشد .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *