فیلر, مقالات

تزریق ژل لب بصورت کاملا طبیعی و زیبا

91

تزریق ژل لب طبیعی

فیلر لب عروسکی

تزریق فیلر لب عروسکی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

تزریق ژل لب یکی از مهمترین روشهای زیباسازی و حجم دهی به لب های بانوان است که طی چند سال اخیر خیلی مورد استقبال بانوان قرا گرفته است .

اغلب دختران جوان از نازکی لب ها و کم حجم بودن لبهای خود ناراحت هستند و دوست دارند لبهای پر و حجیم تری داشته باشند.

برای افزایش حجم لب میتوانیم از روشهای مختلفی استفاده کنیم که هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند. مثلا میتوانیم با تزریق چربی به لبها باعث افزایش حجم لب بشویم ولی این روش دارای چند مشکل خاص است که خیلی در اولویت اول انتخاب مسیر درمانی قرار نمیگیرد .

مشکل اول که خیلی مهم است احتمال انتقال عفونت است .مشکل بعدی احتمال عدم تقارن و سختی برای ترمیم مجدد است که باید فرایند تهیه مجدد چربی از بدن خود افراد انجام بشود که این روش خیلی از نظر مراجعه کننده ها مطلوب نیست . مشکل بعدی احتمال حجم دهی خیلی زیاد است که امکان کم کردن آن به سادگی نیست و شاید از نظر مراجعه کننده ها ناراحت کننده باشد . ولی نکته مثبت آن ماندگاری بالاتر نسبت به ژل است .

یا استفاده از روش لیزر برای افزایش حجم لب بصورت طبیعی است . بله درست خواندید. با استفاده از لیزر مخصوص آرام آرام افزایش حجم لب  و کلاژن سازی در بافت لب داریم و تقریبا ماندگار و ایمن تر از سایر روشها است . فقط شاید چند جلسه نیاز باشد و معمولا بالای 2  الی 3 ماه زمان نیاز دارد که شاید افراد عجله داشته باشند و خیلی تمایل نداشته باشند معطل بمانند .

 

اما روش تزریق فیلر یا همان ژل که خیلی بین مردم آشنا است به عنوان یکی از بهترین و سریعترین روشهای افزایش حجم و فرم دهی و زیبا سازی لب مشهور است .

قبلا ژل های تزریقی از جنس پاژ بود و حالت دائمی بود که دارای مشکلات و عوارض های خاص خودش بود و درحال حاضر تقریبا دیگر از این مدل ژل ها استفاده نمیشود. بجای آن از ژلهای هیالورونیک اسید استفاده میشود که این ماده مشابه ماده تولید شده در بدن است و سازگاری بالایی با بافت بدن دارد و به مرور زمان جذب میشود .

فیلر های هیالورونیک اسید دارای غلظت های متفاوتی هستند که نسبت به این درجه بندی در نواحی مختلف صورت مثل لب خط خنده گونه و زاویه فک تزریق میشوند و بواسطه این تفاوت غلظت میزان حجم دهی و نرمی و سفتی بافت تزریق شده و مدت ماندگاری متغییر است .

 

آیا تزریق ژل لب دردناک است ؟

برای تزریق ژل لب در ابتدا با کرم های بی حسی لب و کمی بالاتر و پایین تر از اطراف لب را با بی حسی پوشش میدهیم و به مدت 20 الی 30 دقیقه صبر میکنیم که کاملا بی حس بشود . البته برای بی حسی کاملتر میتوانیم از تزریق آمپول بی حسی  لیدوکایین دار هم استفاد کنیم که وقتی میشود با کرم بی حسی این کار را انجام داد دیگه نیاز به تزریق آمپول بی حسی نیست .

همچنین اغلب ژل های با کیفیت و معروف دنیا حاوی درصد کمی ماده بی حسی هستند که موقع تزریق اصلا درد احساس نمیشود .

بعد از تزریق به مدت دو تا سه ساعت یک حالت تورم مختصر وجود دارد که معمولا خیلی زود برطرف میشود .

اگر حالت کبودی مختصر هم ایجاد بشود تا دو الی سه روز بعد رفع میشود و این موضوع اغلب بر اثر برخورد احتمالی نوک سوزن با رگ های ریزی که در بافت لب است ایجاد میشود .

 

انواع مارک های ژل های تزریقی:

در حال حاضر ما از مجموعه ژل های با کیفیت خوب و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده میکنیم که اغلب از کشور های مشهور و با اعتبار بالا در صنعت تولید ژل یا فیلر در دنیا هستند .

ژوویدرم ، رستیلن ، هیابال ، رووفیل ، و زیشل  مجموعه ژلهایی است که در مرکز آترینا برای مراجعه کننده ای گرامی تزریق میگردد

 

 

مدت ماندگاری ژلهای هیالورونیک اسید :

معمولا مدت ماندگاری این ژها از 9 ماه الی 18 ماه متغییر است . البته یکی از عوامل مهم در مدت زمان ماندگاری ژل ها ، ژنتیک افراد است . که بطور عجیب و باورنکردنی بعضی از افراد از یک مدل ژل تزریقی 6 ماه ماندگاری دارند و در بدن بعضی دیگر از افراد همین مارک ژل 20 ماه ماندگاری دارد .

الته مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و قرارگیری درمحیط های گرم درزمینه تجزیه سریعتر ژل ها برای تمام انواع مارک ها موثر است .

معمولا بعد از شش الی نه ماه نیاز است مقدار کمی ژل مجددا تزریق بشود که حالت ترمیم پیدا میکند و حالت قوام و حجم دهی لب حفظ میشود .

تزریق ژل را در کدام نواحی صورت میتوان انجام داد ؟

معمولا در قسمت های مختلف صورت که حالت فرورفتگی دارد میتوانیم برای افزایش حجم آن ناحیه از تزریق ژل استفاده کنیم . مثلا برای پر کردن جای فرورفتگی ناشی از زخم و اسکار جای جوش و بخیه و …

اما بیشترین نواحی تزریق ژل در صورت عبارتند از :

 

تزریق ژل لب

تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط غم و اندوه

تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل فرم دهی بینی

تزریق ژل گونه ها

تزریق ژل زاویه سازی فک

تزریق ژل چانه

تزریق ژل لب طبیعی

قبل و بعد تزریق ژل لب طبیعی

فیلر های هیالونوریک تولید شده نسل جدید حساسیت ایجاد نمیکنند ولی ممکن است بعضی از افراد به لیدوکایین حساسیت داشته باشند و بخاطر وجود لیدوکایین داخل این گونه از ژلها ، در نواحی تزریق شده حساسیت ایجاد نماید که زود برطرف میشود .

 

اگر در ناحیه ژل تزریق شده در لب حالت درد خیلی شدید و رنگ پریدگی داشتید سریعا به پزشک خود اطلاع بدهید.

 

در بعضی موارد احتمال ایجاد حالت گلوله گلوله شدن ژل در لب وجود دارد که معمولا با ماساژ نرم و به مرور زمان برطرف میشود.

 

مراحل شکل و فرم لب بعد از تزریق ژل لب به چه صورت است ؟

معمولا تا سه روز اول بعد از تزریق ژل یه حالت  تورم داریم که به مرور کم میشود . اگر حالت خونمردگی و حالت عدم تقارن در لب داشتید تا 14 روز بعد از تزریق ژل نیاز به پیگیری نیست . احتمال دارد در محل تزریق زیر ناحیه فیلر کمی خون جمع شده باشد و حالت برجستگی مربوط به وجود خون باشد که با جذب شدن خون ، حالت لب طبیعی میشود .

تا  روز 7 الی 14  ورم ناحیه لب کم میشود و حجم لب کم میشود و حتی بعضی از مواقع افراد فکر میکنند که ژل کلا تجزیه شده و از بین رفته است که بیشتر بخاطر وجود التهاب بعد از تزریق است.

از روز 14 الی 21 و گاهی تا روز 28  ژل ها شروع به جذب آب میکنند و افزایش حجم پیدا میکنند و به قول معروف  جا میوفته

 

اگر نیاز به تزریق ترمیمی دیگه ای باشه از روز 28 به بعد اقدام میشود . قبل از این یک ماه فقط از کرم های آبرسان قوی لب جهت افزایش رطوبت و افزایش آب برای حجم دهی بیشتر لب استفاده کنید .

 

ترجیحا در چند روز اول از کپسول سفالکسین یا قرص سفکسیم جهت پیشگیری از عفونت و استفاده از کرم تتراسایکلین روزی سه مرتبه روی لب توصیه میشود.

اگر سابقه تبخال دارید حتما قبل از انجام تزریق ژل به پزشک خود اطلاع بدهید .

 

24 ساعت اول بعد از تزریق ژل لب سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی ممنوع است . باعث افزایش تورم و التهاب و کاهش میزان ماندگاری ژل میشود .

 

برای رزرو وقت و یا دریافت مشاوره تخصصی کافیست در دایرکت اینستاگرام پیام دهید و یا با شماره تماس های 02126605238 – 02191018950 – 09193612139 تماس بگیرید

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *