Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تزریق ژل صورت

آنچه در این پست می‌خوانید

فیلرهای صورت چیست؟

فیلرهای صورت محصولات حاوی موادی مانند کلاژن، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت هستند که با کاهش یا از بین بردن چین و چروک، کاهش فرورفتگی های اسکار، برجسته سازی لب ها و جایگزینی کاهش حجم بافت نرم از طریق تزریق به صورت، پوست صورت را جوان می کنند. با افزایش سن، پوست ما بیشتر مستعد چین و چروک و افتادگی می شود. قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سال ها حرکت ماهیچه ها (پلک زدن، جویدن، لبخند زدن) باعث تجزیه بافت پوست میشود.

 

فیلرهای صورت، محلول‌های موقتی و طولانی مدت هستند که از طریق چند تزریق ریز در نواحی خاصی از صورت باعث افزایش و بازگردانی زیبایی  شما می شوند. انواع مختلفی از فیلرهای صورت موجود است. هر کدام با یک یا چند هدف طراحی شده اند، مانند کاهش چین و چروک و بزرگ کردن لب. یک پزشک واجد شرایط می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید کدام تزریق صورت و چه درمان های فیلر با فیلر برای شما مناسب است. فیلر‌های صورت،  به نواحی که با افزایش سن چربی و کلاژن از دست داده‌اند، حجم می‌دهند. اسید هیالورونیک ماده فیلر طبیعی بدن شما است.

با گذشت زمان طی فرآیند طبیعی افزایش سن ، صورت کم‌حجم می‌شود و چین‌های بینی ، خطوط ماریونت ، چین های عمیق در خط خنده و خطوط عمیق تر در پیشانی شروع به نمایان شدن میکنند. لب‌ها نیز شروع به نازک شدن می‌کنند و گوشه‌های لب‌ها رو به پایین می‌روند. فیلر‌های اسید هیالورونیک مانند Restylane و juvederm به طور فوق‌العاده درست زیر این چین‌ها تزریق می‌شوند تا حجم از دست رفته را جایگزین کنند که ظاهری جوان‌تر در صورت ایجاد می‌کند. فیلر های پوستی را می توان برای موارد خط لب بالا، لب های نامتقارن اطراف دهان، بزرگ کردن لب ها و انجام موارد دندانپزشکی  با ایجاد یک قاب زیبا و جوان در اطراف دندان ها استفاده کرد.

 

در اینجا تعدادی از بهترین فیلرهای پوستی شناخته شده هستند:

فیلر صورت Juvederm : ساخته شده از ژل هیالورونیک اسید، Juvederm یک ماده طبیعی در پوست است که به حجم و آبرسانی کمک می کند. Juvederm برای اصلاح موقت چین و چروک های متوسط ​​تا شدید صورت طراحی شده است. Juvederm توسط Allergan، یعنی سازندگان بوتاکس ساخته شده است.

فیلر صورت Restylane: یک ژل غیر حیوانی و زیست تخریب پذیر متشکل از اسید هیالورونیک، Restylane یک فیلر پوستی بافت نرم است که از طریق تزریق های کوچک به پوست حجم می دهد. صاف کردن چین و چروک های صورت در نواحی اطراف دهان و چشم از کاربردهای اصلی این ژل است.

علاوه بر این، برخی از فیلر های پوستی کمتر شناخته شده وجود دارد:

کلاژن : Zyplast/Zyderm یک فیلر پوستی از بافت نرم پوست خالص گاو که برای پر کردن چین و چروک، خطوط و جای زخم روی صورت استفاده می شود. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که از قسمت های مختلف بدن از جمله پوست، تاندون ها و رباط ها پشتیبانی می کند و در نهایت جذب بدن می شود.

Sculptra: : یک ماده تزریقی ساخته شده از پلی لاکتیک اسید مصنوعی موجود در میکروسفرها است. Sculptra اولین تزریق مورد تایید FDA برای بازگرداندن حجم از دست رفته صورت (اصلاح لیپوآتروفی) در افراد مبتلا به عفونت HIV است.

Captique: : برای پر کردن چین و چروک های متوسط ​​تا شدید صورت و چین های اطراف بینی و دهان استفاده می شود، یک فیلر بافت نرم است که به نواحی خاصی از صورت حجم می دهد. مشتق شده از اسید هیالورونیک غیر حیوانی می باشد.

Hylaform: : چین و چروک های متوسط ​​تا شدید اطراف بینی و دهان را پر می کند، Hylaform  یک فیلر پوستی است که از نظر شیمیایی از اسید هیالورونیک اصلاح شده است. طراحی شده برای صاف کردن موقت سطح پوست.

Radiesse : یک فیلر پوستی مصنوعی ساخته شده از هیدروکسی آپاتیت کلسیم برای اصلاح چین و چروک های متوسط ​​تا شدید استفاده می شود. این ماده تزریقی یک فیلر ماندگارتر است زیرا بدن در اطراف میکروسفرها کلاژن تشکیل می دهد.

متوسط ​​طول تزریق فیلر حدود 10 تا 20 دقیقه در هر جلسه است که بستگی به فرد و نواحی تحت درمان دارد. برخی از شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از: واکنش آلرژیک، کبودی در محل تزریق، بی حسی و قرمزی موقت، تورم، درد/حساسیت، یا تغییر رنگ. تزریق فیلر پوستی به زمان بسیار کم نیاز دارد و به بیماران این امکان را می دهد که مستقیماً پس از درمان به  کار و فعالیت های عادی خود بازگردند. با این حال، ممکن است در 24 ساعت اول به افراد آموزش داده شود که از فعالیت های شدید و قرار گرفتن در معرض آفتاب یا گرمای بیش از حد خودداری کنند. برخی از خطرات تزریق صورت توده ها (گرانولوم ها/ندول ها) هستند که خطرات محتمل مرتبط با Radiesse، Sculptra، Juvederm و ArteColl هستند.

 

نتایج فیلرهای تزریقی

به طور کلی، نتایج بیشتر فیلرهای تزریقی موقتی است. معمولا از چند ماه تا حدود یک سال طول می کشد. این بستگی به نوع فیلرهای صورت و پاسخدهی بدن فرد به فیلر مورد استفاده دارد. برای نتایج مطلوب، جلسات درمانی اضافی ممکن است مورد نیاز باشد . فیلر صورت یا فیلرهای تزریقی شامل یک سری تزریق های ریز در زیر سطح پوست – در سطوح زیر پوستی –  است. مقدار تزریق بستگی به عمق و اندازه نقص یا چین و چروک پوست دارد.

انواع برندهای فیلر
تزریق انواع فیلرهای مختلف در مرکز دکتر غلامی

برای دوستان خود بفرستین!

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

به این مطلب امتیاز دهید

[kkratings]