فیلر, مقالات

عوارض تزریق ژل لب

120

عوارض تزریق ژل لب

پرکننده های پوستی تزریقی می توانند لب های نازک را حجیم کنند، خطوط کم عمق را تقویت کنند، چین های صورت را نرم کنند، چین و چروک ها را از بین ببرند و ظاهر جای زخم ها را بهبود بخشند.

خطرات فیلرهای پوستی چیست؟

تصمیم برای استفاده از پرکننده ها بسیار شخصی است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا مزایای آن به اهداف شما می ارزد یا خیر و آیا خطرات و عوارض احتمالی پرکننده های پوستی قابل قبول است یا خیر.

 

در صورت نیاز از شما خواسته می شود تا فرم های رضایت نامه را امضا کنید تا اطمینان حاصل شه که این روش و همچنین خطرات و عوارض احتمالی را کاملاً درک کرده اید.ولی معمولا به دلیل احتمال کم عوارض و اطلاع خود افراد از عوارض احتمالی رضایت نامه مورد نیاز نیست.

 

عوارض شدید ناشی از پرکننده های پوستی غیر معمول است. خطرات بالقوه بسته به پرکننده خاص مورد استفاده و ماندگاری نسبی ماده پرکننده متفاوت است .

عوارض شدید احتمالی :

جوش های پوستی شبیه آکنه

عدم تقارن

خونریزی از محل تزریق

کبودی

آسیب به پوست که منجر به زخم و احتمال اسکار می شود‌.

عفونت در محل تزریق

ژنده پوش

قابل لمس بودن فیلر در زیر سطح پوست

نکروز پوست (زخم یا از دست دادن پوست در اثر اختلال در جریان خون)

بثورات پوستی همراه با خارش

قرمزی پوست

ورم

اصلاح  بیش از حد چین و چروک

در موارد بسیار نادر، ممکن است فیلر به طور تصادفی به جای تزریق زیر پوست به رگ های خونی شما تزریق شود. این می تواند جریان خون را مسدود کند. اگر جریان خون شما مسدود شود چه اتفاقی می‌افتد؟ بسته به محل انسداد متفاوت است. اگر پوست شما آسیب دیده باشد، ممکن است دچار از دست دادن پوست یا زخم شوید. اگر چشم شما آسیب دیده باشد، ممکن است بینایی خود را از دست داده یا کور شوید.

 

این خطرات و سایر خطرات قبل از رضایت شما به طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

 

مهم است که تمام سوالات خود را مستقیماً با پزشک مرکز مطرح کنید، از جمله عوارضی که نیاز به مراقبت فوری دارند. اگرچه نتایج خوبی از تزریق  فیلر ها انتظار می رود، هیچ تضمینی وجود ندارد که از نتایج خود راضی باشید. از آنجایی که ممکن است عوارض قابل توجهی از تزریق فیلر های پوستی رخ دهد، مهم است که تحت مراقبت یک پزشک باشید که خطرات آن را درک کرده و آموزش دیده و آماده مقابله با هر گونه عارضه ای باشد که ممکن است رخ دهد.

 

در برخی شرایط ممکن است نتوان با یک روش به نتایج مطلوب دست یافت. بیشتر پرکننده ها با گذشت زمان از بین می روند. برای حفظ اصلاح خود، باید فرآیند تزریق را در فواصل زمانی تکرار کنید. تجزیه فیلرهای هیالورونیک اسید در صورت ایجاد عوارض یا عدم رضایت از نتیجه حاصل تا حد بسیار زیادی با تزریق آنزیم های هیالورونیداز امکان پذیر است.

 

انواع برندهای فیلر

تزریق انواع فیلرهای مختلف در مرکز دکتر غلامی

برای رزرو وقت و یا دریافت مشاوره تخصصی کافیست در دایرکت اینستاگرام پیام دهید و یا با شماره تماس های 02126605238 – 02191018950 – 09193612139 تماس بگیرید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *