Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تزریق ژل دائمی

آنچه در این پست می‌خوانید

تزریق ژل دائمی

 

تزریق ژل یک روش نوین ، سریع و تضمینی برای پرکردن چین و چروک و برجسته کردن لب و گونه ها، زاویه سازی فک ، اصلاح فرم بینی ، رفع گودی زیر چشم و موارد دیگر زیبا و جوان سازی صورت می باشد.

تزریق فیلر می تواند به صورت دائمی و موقتی باشد . تزریق ژل  دائمی می تواند 3 تا 4 سال ماندگاری داشته باشد که نسبت به فیلر های هیالورونیک اسید یعن فیلرهای موقتی عدد قابل توجهی است . نکته مهمی که باید در نظر بگیرید عوارض بسیار زیاد این ژل ها نسبت به فیلرهای موقت ( هیالورونیک اسید ) می باشد.

تزریق ژل دائمی تا انتهای عمر ماندگاری دارد ؟

واژه دائمی ممکن است کمی گول زننده باشد. تا به الان هیچ نوعی از ژل ساخته نشده که به معنای واقعی کلمه دائمی باشد. بیش ترین طول عمر این ژل ها 2 تا 3 گزارش شده است.

تزریق ژل به 2 دسته تقسیم می شود:

  1. تزریق ژل موقت

در هر دو این روش‌ها تزریق توسط متخصص و به وسیله سرنگ‌های نازکی صورت می‌گیرد که این ژل را به طور نیمه عمقی در بافت‌های مورد نظر تزریق می‌کند. در واقع پزشک با تزریق پرکننده در زیر پوست شما حجم بیشتری ایجاد می‌کند و این حجم دهی چین و چروک‌های گونه و سایر نقاط دست و صورت را از بین می‌برد. ژل‌های موقت حدود 3 الی 4 ماه ماندگاری دارند و بعد از 4 ماه بیش از 30% از ژلی که به زیر پوست تزریق شده جذب بدن می‌شود.

  1. تزریق ژل دائمی

فیلرهای دائمی امروز طرفداران کم تری را دارند و روز به روز از محبوبیت آن ها به علت ایمنی پایین کاسته می شود. این فیلرها ممکن است در مقادیر محدود برای رفع خطوط عمیق مناسب باشند.

اگر به دنبال نتایج ماندگار تری باشد برای بعضی از افراد تزریق چربی که بافت طبیعی بدن است می تواند گزینه جذابی باشد.

تفاوت مواد سازند ژل دائمی و ژل موقت

ژل های هیالورونیک اسید که ماندگار بین 6 ماه تا حداکثر 2 سال را دارند از مواد طبیعی خود بدن ساخته می شوند در نتیجه حتی اثرات مفیدی برای ترمیم بافت ها ، جوانسازی و آبرسانی به پوست ناحیه تزریق را نشان داده اند. اما ژل های دائمی مواد مصنوعی هستند که بافت طبیعی بدن همخوانی ندارند.

چگونه با تزریق ژل به نتیجه دلخواه مان دست پیدا کنیم ؟

میزان تزریق ژل  ، نحوه تزریق ، ناحیه تزریق ژل و شدت مشکلات پوستی ( چین و چروک ، خطوط ، شلی و افتادگی و … ) از عوامل تاثیر گذار در نتیجه نهایی تزریق ژل هستند.

در مرکز دکتر غلامی قبل از انجام پروسه تزریق ژل یک مشاوره تخصصی برای شما انجام می شود. بر أساس نیاز پوست و صورت شما و انتظار شما از نتیجه تزریق ، مقدار تزریق و ناحیه تزریق با یک تکنیک مناسب توسط دکتر انتخاب می شوند تا بعد از تزریق ژل بهترین نتیجه متناسب با خواسته شما حاصل شود.

مزیت تزریق ژل دائمی

کاهش هزینه ها و گرفتن نتایج ماندگار تر تنها مزیت های این نوع از ژل ها است.

نکات منفی تزریق ژل دائمی

  • احتمال ایجاد کبودی طولانی مدت و ورم شدید در این نوع ژل بیش تر است .
  • ژل های بی کیفیت ریسک ایجاد عفونت را بالا می برند.
  • ژل های دائمی به راحتی از بدن خارج نمی شوند.
  • مواد مصنوعی با بافت بدن همخوانی ندارند و می توانند باعث ایجاد حساسیت بافتی و تحریک سیستم ایمنی شوند.
  • احتمال ایجاد توده های زیرپوستی بعد از تزریق ژل دائمی بیش تر است .
  • ورود ژل های دائمی به رگ های بدن می تواند عوارض غیرقابل جبرانی من جمله نابینایی وسکته های مغزی را ایجاد کند.
  • حضور یک ماده غیر طبیعی به مدت 2 تا  3 سال در بافت های زیرپوستی بدن و جا به جایی این مواد به نقاط مختلف در طول این مدت قطعا صدمه زیادی به بافت های پوستی وارد می کند.

ژل دائمی را چگونه می توان خارج کرد ؟

ژل های دائمی همان طور که از اسم شان پیداست به گونه ای ساخته شده اند که قابلیت حل شدن و تجزیه سریع را نداشته باشند در نتیجه برای خارج کردن این گونه ژل ها نیاز به جراحی سرپایی می باشد که نیاز به تبحر بسیار بالای پزشک دارد. ریسم عفونت و خونریزی و آسیب به بافت های اطراف در هنگام استخراج این فیلرها وجود دارد.

انواع برندهای فیلر
تزریق انواع فیلرهای مختلف در مرکز دکتر غلامی

برای رزرو وقت و یا دریافت مشاوره تخصصی کافیست در دایرکت اینستاگرام پیام دهید و یا با شماره تماس های 02126605238 – 02191018950 – 09193612139 تماس بگیرید

برای دوستان خود بفرستین!

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

به این مطلب امتیاز دهید

[kkratings]